Zobrazují se příspěvky se štítkemupdate. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemupdate. Zobrazit všechny příspěvky

sobota 16. září 2006

America's Army v2.7 - update

Tak nám konečně vyšla dlouho očekávaná verze 2.7, kde si dokonce můžete (v jedné misi) zajezdit s humrem, případně si z něj zastřílet z kulometu nebo granátometu.

Ve stejné misi najdeme i OpFor vozidla (T-62 a nějaký OT), do kterých se nedostaneme, protože chlapci s javelinama by je měli odpálit dřív, než si z vás obrněnci udělají omeletu. Jedná se o kooperační mapu SF Snake Plain, takže úlohu nepřátel dostali UI. Dle mého názoru se jedná o velice špatnou mapu. HW nároky jsou velké a s lagy, bugy apod. se potkáte na každém kroku. Já např. z velké dálky vidím skrz zdi, mapa je zbytečně obrovská a členitá (proto asi ta HW náročnost) na to, že se máte akorát dostat do jedné základny uprostřed a udělat pár objectivů. UI je navíc hodně nevyladěná (čučení do zdi, zmatené pobíhání).

Druhá kooperační mapa s názvem Interdiction už je mnohem lepší. Najdete tady jen jedno vozidlo, což je hlídkující OpFor BVP, od kterého byste se měli radši držet dál a potom velkou spoustu enemáků, kteří jsou náhodně roztroušeni po mapě. V lese jsou dost těžko vidět díky nenápadným uniformám. Tam se taky ztrácí jejich tupost, jelikož nemají tolik příležitostí o něco se zaseknout. To se projeví v podzemí, kde jsem už viděl i skupinku pěti OpForů zaseklých na jednom čtverečním metru někde u zdi. Jinak ale dokážou být pěkně nepříjemní a když mezi ně hodíte granát, začnou dokonce zběsile křičet Granáta, granáta a utíkat pryč. Efektní je také jejich počínání, když je zasáhne flash.
Podzemí je velice rozsáhlé a hledání objectivů občas komplikované, ale přesto je hratelnost výborná a náročnost na HW oproti Snake Plain nesrovnatelně příznivější.

Poslední z nových map - Steamroller, která je jako jediná hratelná za obě strany. S tou asi není co řešit. Umění správně zakempit se tady náramně hodí a komu se to povede lépe, vyhrává. Těžko najít mapu, kde se častěji stane, že vás vykostí a ani nevíte odkud. Nicméně pro mě je to mapa přinejmenším zajímavá (taky jsem starej kempa).


Zmínil bych také změny v ovládání. To zase chlapci zeslonili jak mohli. Votekick se po dřívějším přesunu z F5 na F6 vrací opět zpátky na F5, fixjam přechází na klávesu J, pistole na 8 atd, takže já jsem si kupříkladu překopával skoro všechny funkce kláves, abych byl zase schopen hrát.

Změnou prošlo také několik starých tréninků - zkoušel jsem Obstacle Course a US Weapons, ale nic zajímavého na mě nečekalo. Pořád ta samá nuda, akorát v novém kabátě. Podobný dojem mám i z tří nových tréninků. Trochu o něčem je jen trénink na používání Javelin, ale zase těch keců ze začátku...

Nakonec bych ještě poukázal na odstranění indikátoru výdrže, díky kterému se mimojiné dočasně snižovala stabilita mušky po skoku nebo průletu kulky blízko těla.


Negativ je pro mě zhruba stejně jako pozitiv a za ty dva dny hraní mám z nové verze smíšené pocity.
- mapa SF Snake Plain
- nevyladěná UI
- změny v ovládání
- mnou nepochopitelný nárůst velikosti instalačky a ještě k tomu potřeba dodatečného stažení některých map

+ mapy Interdiction a Steamroller
+ SAI je ve spojení s reportováním enemáků výborný
+ vozidla (ačkoli jich lze (vy)užít jen na jedné shitmapě) a javelin
+ odstranění nějakých bugů

sobota 22. října 2005

Americas Army 2.5 Direct Action


13.10. nám vyšla nová verze Americas Army:SF 2.5 pojmenovaná Direct Action. Zmíním se o nejpodstatnějších změnách oproti verzi 2.4, která měla hromadu bugů.
První změna ale rozhodně jedna z nejdůležitějších je nový systém střelby...dost bylo Ramba..tohle je AA ne Quake. Došlo ke zvýhodnění míření, bez miřidel se na větší vzdálenost netrefíte. Tím se ale AA posunulo do dosti kemperské strategie na většině map a to nemusí každému vyhovovat, ale jelikož v AA jde o realističnost tak jim to odpustíme :-)
A jelikož se posunujeme více do reálu,tak byl změněn i systém skákání (popravdě viděli jste nějákého vojáka zběsile skákat a při tom střílet nebo dokonce nabíjet??)...takže bunnyhopeři mají smůlu.
Všeobecně také došlo k odstranění bugů, které se vyskytovaly ve verzi 2.4 a že jich nebylo málo. Rozhodně už se nebudete rozbíhat dříve než se vám načte zbraň, takže sbohem sprintům, rusheři. Omezen byl efektivní rádius granátů z 10m na 5m, s tím souvisí i nový systém zranění, při zásahu to s vámi většinou nekrutně škubne a docela blbě se z toho vzpamatovává.
Vše si můžete odzkoušet v novém výborném tréninku nazvaném Shoot House.Procházíte domem a střílíte na kartonové cíle...na naučení a přizpůsobení se novému systému míření skvělá věcička.
No a nakonec nám vývojáři rozšířili hru o 2 nové mapy. SF extraction a SF dockside.